Květen 2018

BAJAN z.s.

12. května 2018 v 18:57 | Luca |  Koně
Ráda bych vám dneska napsala něco o neziskové organizaci zabývající se ochranou a záchranou koní, ostatních zvířat a přírody.
Dám vám sem něco málo z jejich stránek:

Máme dva staré a dva nevyléčitelně nemocné koně, tři z nich měli skončit na jatkách a tak nakonec zůstali u nás. Naši koně jsou ustájeni v systému padock paradise, kombinovaným s velkou pastvinou. Ve stádě máme v současnosti devět koní různého stáří a velikosti. Našim hlavním hřebcem je starý valach Bajan, který byl kastrovaný až u nás a tak se stále chová jako hřebec. Díky jeho vyjímečné povaze jsme po něm pojmenovali náš spolek. Je to spravedlivý vůdce stáda, který chrání své kobylky a ve stádě udržuje klid a rovnováhu. Přirozená hierarchie stáda působí blahodárně na psychický stav koní, který je klíčový pro jejich zotavení. Jsme připraveni pomoci i dalším koním, kteří hledají útočiště v podobě dočasné nebo trvalé péče. Máme zkušenosti s celou řadou koňských onemocnění a daří se nám zlepšovat zdravotní i psychický stav našich koní.
V roce 2017 jsme přijali ovečky, které měli jít na jatka, po dvou dnech nám porodily křížence muflona a ovce a v tuto chvíli jsou již nedílnou součástí spolku. Jsou velice kontaktní a všechny děti je milují.

Pokud by jste chtěli tuto činnost podpořit, podívejte se na tento odkaz: https://spolek-bajan.webnode.cz/jak-nam-pomoci/

Číslo transparentního účtu : 2401182457/2010
Jinak více informací najdete zde: https://spolek-bajan.webnode.cz/

FB: https://www.facebook.com/Spolek-na-ochranu-koní-a-přírody-Bajan-636509456540039/

Fotka uživatele Spolek na ochranu koní a přírody Bajan.
Děkuji za návštěvu blogu!